Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców, dyrekcje szkół polskich i polonijnych działających poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej do udziału w konkursie NASZA SZKOŁA JEST SUPER!
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców, dyrekcje szkół polskich i polonijnych działających poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej do udziału w konkursie NASZA SZKOŁA JEST SUPER!
W 2022 roku Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga ma zaszczyt i przyjemność realizować projekt dla polonijnych dzieci i młodzieży na całym świecie dzięki dotacji ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Tradycyjnie na zakończenie roku Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga organizuje pod patronatem honorowym Prezydent miasta st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego spektakl charytatywny w Teatrze Wielkim w Warszawie.
W 2004 roku, zgodnie z życzeniem Prezydenta m. st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wraz z władzami miejskimi zorganizowało I Warszawskie Spotkania Wigilijne. Impreza zapoczątkowała tradycję Spotkań Wigilijnych z mieszkańcami Warszawy na Placu Teatralnym, w czasie których wszyscy obecni mogą podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.
Warszawski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych, to akcja organizowana podczas realizacji projektu „Bibliomania’ na warszawskim Placu Zamkowym.
5 października 2008 roku przed świętym Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej, pierwsze spotkanie środowiska poligraficzno-wydawniczego, dało początek tradycji dorocznych pielgrzymek organizowanych w pierwszą niedzielę października.
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga corocznie organizuje z okazji Dnia Dziecka charytatywny koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Patronat honorowy obejmuje Prezydent miasta st. Warszawy oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jednym z projektów, który realizujemy jest program “Digitalizacja zbiorów dziedzictwa kultury polskiej”. Ze względu na swoje założenia i cele przedsięwzięcie to stało się kluczowym zadaniem stojącym przed stowarzyszeniem w najbliższej przyszłości.
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga od początku swojej działalności wspomaga biblioteki szkolne i publiczne przekazując im darowizny rzeczowe w postaci książek. Do chwili obecnej na rzecz rozwoju czytelnictwa przekazano przeszło 700 tys. woluminów.